کاربرد ابزار

معرفی پیستوله

انواع پیستوله ها و کاربرد آنها

…………… پیستوله …………….

پیستوله مناسب مشاغلی است که باید سطوح را سم‌پاشی و یا رنگ‌آمیزی کنند. با خرید یک پیستوله این کارها بسیار با سرعت و به آسانی انجام می‌شوند. پیستوله را باید با توجه به نوع کار انتخاب کنید.

پیستوله انواع مختلفی دارد که به صورت زیر دسته بندی می‌شوند:

نوع بادی: این مدل پیستوله با قدرت داخلی هوا و عمل مکش و دمیدن باعث پاشیدن رنگ درون مخزن روی مکان مورد نظر می‌شود. دقت پاشیدن رنگ این دستگاه در بهترین حالت ممکن به ۴۰% می‌رسد. در نتیجه دور ریز این مدل زیاد است و بهتر است مدل دیگیری را انتخاب کنید.

نوع فشار کم: اگر می‌خواهید عملیات رنگ‌کاری یا آغشته کردن سطوح به مواد را با دقت بیشتری انجام دهید توصیه می‌شود که از این مدل استفاده کنید. بهتر است این مدل را با حجم زیاد را انتخاب کنید. این مدل به دلیل استفاده از کمترین فشار و ترکیب حجم بالایی از مواد کاربردی‌تر از مدل بادی است.

نوع بدون هوا: پیستوله‌های بدون هوا همان پیستوله‌های برقی است که منبع‎های هیدرولیکی، بنزینی و الکتریکی جایگزین منبع بادی شده‌است. عمل پاشش توسط نازل دستگاه با استفاده از این مدل با دقت بیشتری انجام می‌شود. از این مدل میتوان به راحتی جهت رنگ‌آمیزی انواع سطوح ناهموار و آسب دیده استفاده کرد.

نکاتی که هنگام خرید باید به آن توجه شود:

نوع مکانیسم: اولین نکته آن است که باید توجه شود که عملکرد دستگاه به صورت بادی است یا با یک موتور الکتریکی کار می‌کند.

تنظیم عملکرد دستگاه: اگر دستگاه قابلیت تنظیم کردن جریان پاشش و سرعت ترکیب کردن مواد با یکدیگر در درون مخزن خود را داشته‌باشد باعث می‌شود که سرعت انجام کار بیشتر شود و زمانی کمتری صرف شود. همچنین دور ریز نیز کمتر می‌شود.

ظرفیت مخزن: هنگام خرید توجه به مخزن روی دستگاه و همچین حجم کاری مورد نیاز کاربر بسیار مهم است.

قابلیت شستشوی آسان محصول: به دلیل اینکه ممکن است مواد شیمیایی مختلف و یا رنگ‌های متفاوتی را درون دستگاه بریزید نیاز دارید که دستگاه کاملا تمیز باشد. پس باید دستگاهی را انتخاب کرد که قطعات مختلف آن جدا شده و  به راحتی تمیز شود تا از ترکیب مواد جلوگیری شود.

سهولت در جابه جایی: به این نکته نیز باید با توجه به کاری که با پیستوله قرار است انجام دهید توجه کنید. مثلا اگر شما نقاش هستید و نیاز دارید پیستوله را مدام جابه‌جا کنید بهتر است مدلی را انتخاب کنید دارای دسته و چرخ باشد تا جابه‌جایی آسان شود.

لوازم جانبی: پیستوله ‌ها می‌توانند همراه وسایلی مانند: سری‌های اسپری، میله‌ها افزایش دهنده ارتفاع، فیلترهای رنگی و …ارائه شوند. همچنین باید به طول شلنگ نازل و سیم برق در پیستوله‌های الکتریکی نیز توجه شود.

با ما در ابزار کوثران همراه باشید …

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید